ترکیبی از تنیس روی میز و فوتبال، ورزشی نوظهور بنام تک بال (TEQ BALL)

  1. خانه
  2. chevron_left
  3. اخبار
  4. chevron_left
  5. ترکیبی از تنیس روی میز و فوتبال، ورزشی نوظهور بنام تک بال (TEQ BALL)

تک بال، ورزش جدیدی است که از ترکیب دو ورزش فوتبال و تنیس روی میز بوجود آمده است. گبور بورشانی در سال ۲۰۱۴ میلادی این ورزش را اختراع و به جامعه بین المللی معرفی کرد. گبور یک بازیکن حرفه ای فوتبال بوده است که بعد از اتمام دوره حرفه ای ورزشی خود تصمیم به ایجاد و گسترش ورزش ابداعی خودش می کند. گبور بورشانی و تیم همراهی کننده او آنچنان به آینده این ورزش خوشبین هستند که امیدوارند تک بال را در مسابقات المپیک ببینند.

این ورزش بر روی یک میز خمیده مشابه میز پینگ پنک و با یک توپ شماره ۵ فوتبال بازی می شود. قوانین ضربه زدن به توپ مشابه فوتبال و قوانین رد و بدل شدن توپ تا حدی مشابه پینگ پنگ است. تک بال دقیقا مشابه به پینگ پنگ می تواند به صورت انفرادی و یا دوبل بازی شود. در کل قوانین جامع و کاملی برای این ورزش تدوین شده است تا در سرار جهان به یک روش بازی شود و بتواند هر چه سریع تر به یک ورزش بین المللی تبدیل شود. تیم تجاری سازی این ورزش برای معرفی بهتر و هر چه سریع تر از بازیکنان مشهور فوتبالی مثل رونالدینیهو و پویول هم استفاده کرده اند تا در ویدیو های تبلیغاتی جذابیتی خاص برای تک بال ایجاد کنند.

در مجموع با توجه به نزدیک تر بودن ساختار این ورزش نوظهور به فوتبال، بیشتر از این که تک بال مورد استقبال بازیکنان تنیس روی میز قرار بگیر بازیکنان فوتبال و یا فوتسال را به خود جذب کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست